Jeśli jesteś zaniepokojony/a rozwojem Twojego dziecka, zwłaszcza gdy nie chce nawiązywać kontaktu z innymi, nie rozwija mowy, bawi się tylko samodzielnie lub masz inne niepokojące spostrzeżenia to warto skorzystać z profesjonalnej pomocy.
Możesz skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub psychologiem, którzy pomogą Ci podjąć decyzję dotyczącą potrzeby diagnozy. Możesz skontaktować się z publiczną poradnią psychologiczno-pedagogiczną, która pomoże Ci uzyskać orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego dla Twojego dziecka. W razie potrzeby służymy pomocą!
Zespoły orzekające powoływane przez dyrektorów poradni wydają orzeczenia dotyczące potrzeby kształcenia specjalnego w różnego rodzaju placówkach, takich jak przedszkola i szkoły integracyjne, specjalne i ogólnodostępne, indywidualnego rocznego przygotowania przedszkolnego i indywidualnego nauczania dzieci i młodzieży, a także potrzeby zajęć rewalidacyjno-wychowawczych. Otrzymasz również opinie dotyczące potrzeby wczesnego wspomagania rozwoju dziecka od chwili wykrycia niepełnosprawności do momentu podjęcia nauki w szkole.